Nominowani – Dolnośląski Produkt Roku
16 października 2018
Zwycięzcy 15. edycji konkursu “Dolnośląski Gryf – nagroda Gospodarcza”
23 października 2018
Show all

Nominowani – Sukcesja z Sukcesem

Przedstawiamy ostatnią kategorię 15. edycji Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza: Sukcesja z Sukcesem. Skierowana jest do przedsiębiorstw, które podjęły strategiczną decyzję o przekazaniu zarządzania firmą młodszemu pokoleniu i są w stanie wykazać korzyści z niej płynące.


W tegorocznej edycji nominowanymi w kategorii Sukcesja z Sukcesem zostali:

Przetwórnia Warzyw Michał Sznajder Gospodarstwo Rolne Kiszone warzywa z Doliny Baryczy

Nominacja za sukces w przekształceniu prostej działalności rolniczej w rozpoznawalnego producenta ekologicznych produktów regionalnych dzięki przejęciu sterów przez młodych członków rodziny. Realną zmianę technologiczną i biznesową, rozwój i rentowność. Stworzenie silnego lokalnego brandu dla produktów trudno rozpoznawalnych.

Eckert AS Sp. z o. o.

Nominacja za dobrze zaplanowany i konsekwentnie wdrażany proces zmiany pokoleniowej. Zaangażowanie sukcesorów od najniższego szczebla w firmie, co dało im możliwość dobrego jej poznania i nabycia szacunku dla wszystkich pracowników. Harmonię przekazania władzy nad firmą oraz mądre współdzielenie zadań i odpowiedzialności pomiędzy przedstawicielami różnych pokoleń.

Grupa Wróbel

Nominacja za sukcesję w niezaplanowanym momencie. Zmianę filozofii działania z jednoosobowego kierownictwa na wieloosobowy zarząd. Nie bez perturbacji, ale ostatecznie harmonijne ułożenie relacji biznesowo-rodzinnych przez suckesorów. Rozwój i profesjonalizację prowadzonego biznesu.

Gratulujemy!