„Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza” to konkurs przeznaczony dla przedsiębiorstw i jednostek samorządu terytorialnego z Dolnego Śląska. Pierwsza edycja konkursu odbyła się w 2004 roku. Od tamtej pory wyróżnienie to stało się jedną z najbardziej prestiżowych nagród z dziedziny gospodarki i biznesu w regionie. Od pierwszej edycji w szranki konkursu stanęło ponad 1740 dolnośląskich firm i samorządów, które poddały się wnikliwej ocenie kapituły konkursu.

Dotychczas wyłoniono 134 Laureatów „Dolnośląskiego Gryfa”. Nagroda Gospodarcza – Dolnośląski Gryf promuje i nagradza najważniejsze osiągnięcia gospodarcze regionu. Docenia innowacyjność i zaangażowanie inwestycyjne, zauważa działania na rzecz lokalnej społeczności i wymierne korzyści jakie naszemu regionowi przynosi 300 tysięcy dolnośląskich podmiotów gospodarczych.

„Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza” to wyjątkowe podziękowanie dla tych, którzy tworzą gospodarczą i społeczną przyszłość Dolnego Śląska. Zwieńczeniem Konkursu jest coroczna Wielka Gala Biznesu, która przyciąga najważniejsze osobistości Dolnego Śląska ze świata biznesu, nauki, polityki i kultury.

Wielkie Gale Biznesu w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu w latach 2015 - 2019 przyciągnęły blisko 4500 gości. W 2020 roku Wielka Gala Biznesu, ze względu na obostrzenia sanitarno-epidemiologiczne, została zrealizowana online na Stadionie Wrocław. W ubiegłym roku, wróciliśmy do Narodowego Forum Muzyki, z udziałem ok. 700 gości. W tym roku Dolnośląskie Gryfy zostaną rozdane w Teatrze Muzycznym Capitol. Każda edycja konkursu jest promowania w najważniejszych mediach tradycyjnych i społecznościowych.