Zwycięzcy 18. edycji Konkursu
„Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza” 2021 r.

 

 

Nagroda za innowacyjny pomysł na biznes/ rozwój

SatRevolution S.A.

 

 

Lider skutecznej transformacji cyfrowej

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. we Wrocławiu

 

 

Nagroda dla samorządu za najlepszy program osłonowy dla firm

Gmina Twardogóra

 

 

Nagroda za działania na rzecz zmniejszenia społecznych skutków pandemii

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o. we Wrocławiu

 

 

Firma świadoma ekologicznie

Ten Square Games


 

Lider roku

Leszek Waś


 

Dolnośląski Produkt Roku

MetalERG Sp. z .o.o.

 

 

Najlepszy projekt interdyscyplinarny

Biotreco

 

 
 
 

Laureaci poprzednich edycji:

1Edycja XVI - 2020
1. Nagroda za innowacyjny biznes/rozwój:
Surveily Sp. z o. o.

2. Nagroda za działania na rzecz zrównoważonego rozwoju:
ARTE Wielobranżowa Spółdzielnia Socjalna

3. Nagroda za sukces w biznesie dzięki wykorzystaniu mediów społecznościowych:
Kolejkowo (Fores Sp. z o.o.)

4. Samorząd wspierający biznes:
Gmina Jawor

5. Firma świadoma ekologicznie:
ZPAS S.A.

6. Dolnośląski Produkt Roku:
Eckert AS Sp. z o.o.

7. Lider transformacji biznesu:
Wyróżnienia dla Atlas Ward Polska Sp. z o.o. i Lean-Tech sp. z o. o.

2Edycja XVI - 2019
1. Nagroda za innowacyjny pomysł na biznes/rozwój:
Infermedica Sp. z o.o.

2. Start-up Roku:
Wyróżnienia dla SmarTech-IT Sp. z o.o. i BIOTTS S.A.

3. Nagroda za działania proekologiczne:
Ultimo S.A.

4. Nagroda dla samorządów za przedsięwzięcie angażujące społeczność lokalną:
Gmina Miasto Świdnica

5. Nagroda dla Pioniera Wieku Cyfrowego:
CCC S.A.

6. Dolnośląski Produkt Roku:
Laparo Sp. z o.o.

7. Skuteczna Kampania Marketingowa:
Vantage Development S.A.

8. Wizjoner Przestrzeni:
Atlas Ward Polska Sp. z o.o.
3Edycja XVI - 2019
1. Nagroda za innowacyjny pomysł na biznes/rozwój:
Infermedica Sp. z o.o.

2. Start-up Roku:
Wyróżnienia dla SmarTech-IT Sp. z o.o. i BIOTTS S.A.

3. Nagroda za działania proekologiczne:
Ultimo S.A.

4. Nagroda dla samorządów za przedsięwzięcie angażujące społeczność lokalną:
Gmina Miasto Świdnica

5. Nagroda dla Pioniera Wieku Cyfrowego:
CCC S.A.

6. Dolnośląski Produkt Roku:
Laparo Sp. z o.o.

7. Skuteczna Kampania Marketingowa:
Vantage Development S.A.

8. Wizjoner Przestrzeni:
Atlas Ward Polska Sp. z o.o.
4Edycja XV - 2018
1. Nagroda za innowacyjny pomysł na biznes/rozwój:
Fantasy Expo Sp. z o.o.

2. Start-up Roku:
Genomtec SA

3. Ambasador Dolnego Śląska:
ZOO Wrocław Sp. z o.o.

4. Przedsiębiorstwo Społeczne Roku:
Spółdzielnia Socjalna PANATO

5. Nagroda dla samorządów za przedsięwzięcie tworzące wartość dla mieszkańców:
Gmina Stronie Śląskie

6. Nagroda dla Pioniera Wieku Cyfrowego:
Dash Dot Creations

7. Nagroda Dolnośląski Produkt Roku:
Solgaz Sp. z o.o.

8. Sukcesja z sukcesem:
Grupa Wróbel
5Edycja XIV - 2017
1. Nagroda za innowacyjny pomysł na biznes/rozwój dla mikro i małych przedsiębiorstw:
Browar Stu Mostów Sp. z o.o.

2. Nagroda za innowacyjny pomysł na biznes/rozwój dla średnich i dużych przedsiębiorstw:
DFME sp. z o.o.

3. Ambasador Dolnego Śląska:
Zakłady Porcelany Stołowej „Karolina” sp. z o.o.

4. Nagroda za społeczną odpowiedzialność firmy:
Sitech Sp. z o.o.

5. Nagroda dla samorządów za sukces w tworzeniu własnej, lokalnej marki:
Gmina Polanica-Zdrój

6. Nagroda dla Pioniera Wieku Cyfrowego:
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji SA

7. Nagroda Dolnośląski Produkt Roku:
KORBANK S.A.

8. Sukcesja z sukcesem:
Pneumat System Sp. z o.o.

9. Osobowość Dolnego Śląska:
Radosław Ratajszczak - Prezes Zarządu ZOO Wrocław Sp. z o.o.
6Edycja XIII - 2016
1. Nagroda dla samorządów za szczególne sukcesy we współpracy z biznesem:
Gmina miejska Bolesławiec

2. Nagroda za innowacyjny pomysł na biznes/rozwój dla średnich i dużych przedsiębiorstw:
Sitech Sp. z o.o.

3. Nagroda za innowacyjny pomysł na biznes/rozwój dla mikro i małych przedsiębiorstw:
NAWITEL SP. Z O.O.

4. Nagroda za społeczną odpowiedzialność firmy:
Pasol-Paco sp. z o.o.

5. Nagroda dla Pioniera Wieku Cyfrowego:
Zieta Prozessdesign Sp. z o.o.

6. Nagroda dla Ambasadora Dolnego Śląska:
Zakłady Ceramiczne "BOLESŁAWIEC" Sp. z o.o.

7. Nagroda Dolnośląski Produkt Roku:
Uzdrowiska Kłodzkie S.A. - Grupa PGU

8. Nagroda za szczególne osiągnięcia w działalności na rzecz rozwoju Dolnego Śląska:
Śnieżka-Invest Sp. z o.o.
7Edycja XII - 2015
1. Kategoria - Jednostka Samorządu Terytorialnego: Nagroda dla samorządów za szczególne sukcesy we współpracy z biznesem:
Gmina Wałbrzych

2. W kategorii Przedsiębiorstwo – Nagroda za innowacyjny pomysł na biznes/rozwój dla mikro i małych przedsiębiorstw:
Hydroergia Sp. z o.o. Sp.k..

3. W Kategorii Przedsiębiorstwo – Nagroda za innowacyjny pomysł na biznes/rozwój dla średnich i dużych przedsiębiorstw:
KGHM ZANAM

4. W kategorii Przedsiębiorstwo – Nagroda za innowacyjny projekt i współpracę biznesu z nauką:
Mine Master Sp. z o.o.

5. W kategorii proces internacjonalizacji – Nagroda za szczególny sukces w procesie internacjonalizacji:
Research and Engineering Center Sp. o.o.

6. W kategorii CSR – Nagroda za odpowiedzialność społeczną firmy:
Dozamel Sp. z o.o.

7. W kategorii Osiągnięcia – Nagroda za szczególne osiągnięcia w działalności na rzecz rozwoju Dolnego Śląska:
Wrocławski Park Technologiczny SA

8. W kategorii Produkt Roku – Dolnośląski Produkt Roku:
Frankonia-Poland Sp. z o.o.

9. W kategorii „Nagroda Specjalna” Osobowość Dolnego Śląska:
Prof. Ewa Michnik
8Edycja XI - 2014
1. Kategoria: Jednostka Samorządu Terytorialnego:
Gmina Miasto Świdnica

2. Kategoria: Innowacyjność – Nagroda za innowacyjność i współpracę biznesu z nauką:
Metalerg Sp. z o.o. s.k.

3. Kategoria: Przedsiębiorstwo – Nagroda za innowacyjny pomysł na biznes/rozwój dla mikro i małych przedsiębiorstw:
Newind sp. z o.o.

4. Kategoria: Przedsiębiorstwo – Nagroda za innowacyjny pomysł na biznes/rozwój dla średnich i dużych przedsiębiorstw:
Pneumat System Sp.z o.o.

5. Kategoria: Przedsiębiorstwo – Nagroda za odpowiedzialność społeczną firmy:
OTTO Polska Sp. z o.o.

6. Kategoria: Przedsiębiorstwo – Nagroda dla firm spoza regionu za wstały wkład w rozwój Dolnego Śląska (asymilacja i wkład):
Ronal Polska Sp. z o.o.

7. Kategoria: Przedsiębiorstwo – Nagroda za szczególny sukces w procesie internacjonalizacji/eksporcie:
Norimp Bako Poland Sp. z o.o.

8. Kategoria: Nagroda za szczególne osiągnięcia w działalności na rzecz rozwoju Dolnego Śląska:
Wrocławskie Przedsiębiorstwo Hala Ludowa Sp. z o.o.
9Edycja X - 2013
1. W kategorii Przedsiębiorstwo – Za najbardziej dynamiczny rozwój mikroprzedsiębiorstwa o zatrudnieniu do 9 osób:
SkyStorage Sp. z o.o.

2. W kategorii Przedsiębiorstwo – Za najbardziej dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa o zatrudnieniu od 10 do 50 osób:
Zakład Urządzeń Przemysłowych Tadeusz Badura

3. W kategorii Przedsiębiorstwo – Za szczególne osiągnięcia w działaniach na rzecz rozwoju gospodarki Dolnego Śląska:
Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza - Radeckiego

4. W kategorii Przedsiębiorstwo – Za szczególne osiągnięcia w rozwoju przedsiębiorstwa średniego i dużego:
Capricorn S.A.

5. W kategorii Jednostka samorządu terytorialnego – Za najlepszy samorządowy program rozwoju:
Gmina Wrocław

6. W kategorii Innowacyjność – Za szczególne osiągnięcia w zakresie innowacyjności:
Instytut Automatyki Systemów Energetycznych Sp. z o.o. (IASE)

7. W kategorii „Nagroda Specjalna” Osobowość Dolnego Śląska:
Prof. Alicja Chybicka - Senator RP, Kierownik Katedry i Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu
10Edycja IX - 2012
1. W kategorii Przedsiębiorstwo – Za szczególne osiągnięcia w rozwoju przedsiębiorstwa średniego i dużego:
TIM S.A.

2. W kategorii Przedsiębiorstwo – Za najbardziej dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa o zatrudnieniu od 10 do 50 osób:
Polcamp Włodzimierz Barcicki

3. W kategorii Przedsiębiorstwo – Za szczególne osiągnięcia w działaniach na rzecz rozwoju gospodarki Dolnego Śląska:
Sitech Sp. z o.o.

4. W kategorii Przedsiębiorstwo – Za szczególne osiągnięcia w działalności rolniczej:
Tadeusz Tryler

5. W kategorii Jednostka samorządu terytorialnego – Za najlepszy samorządowy program rozwoju:
Gmina Miejska Zgorzelec

6. W kategorii Innowacyjność – Za szczególne osiągnięcia w zakresie innowacyjności:
NAVSIM Polska sp. z o.o.

7. W kategorii Innowacyjność – Za szczególne osiągnięcia w zakresie przedsiębiorczości akademickiej:
DB Energy sp. z o.o

8. W kategorii „Nagroda Specjalna” Osobowość Dolnego Śląska:
Herbert Wirth - Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A.
11Edycja VIII - 2011
1. W kategorii Przedsiębiorstwo – Za szczególne osiągnięcia w rozwoju przedsiębiorstwa średniego i dużego:
KGHM Metraco S.A.

2. W kategorii Przedsiębiorstwo – Za szczególne osiągnięcia w działaniach na rzecz rozwoju gospodarki Dolnego Śląska:
Dolnośląskie Centrum Onkologii we Wrocławiu

3. W kategorii Przedsiębiorstwo – Za najbardziej dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa o zatrudnieniu od 10 do 50 osób:
VAGANET Sp. z o.o.

4. W kategorii Przedsiębiorstwo – Za najbardziej dynamiczny rozwój mikroprzedsiębiorstwa o zatrudnieniu do 9 osób:
LEDIKO Walendowski i Wilanowski Sp. J.

5. W kategorii Przedsiębiorstwo – Za szczególne osiągnięcia w działalności rolniczej:
Gospodarstwo Rolne "Lubków" Jacek Kozłowski

6. W kategorii Jednostka samorządu terytorialnego – Za szczególną efektywność w pozyskiwaniu funduszy UE:
Gmina wiejska Radwanice

7. W kategorii Jednostka samorządu terytorialnego – Za najlepszy samorządowy program rozwoju gospodarki:
Gmina miejsko-wiejska Twardogóra

8. W kategorii Innowacyjność – Za szczególne osiągnięcia w zakresie innowacyjności przedsiębiorstw:
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu

9. W kategorii Innowacyjność – Za szczególne osiągnięcia w zakresie przedsiębiorczości akademickiej:
Ansee Consulting Michał Jaśkiewicz

10. W kategorii „Nagroda Specjalna” Osobowość Dolnego Śląska:
Bogdan Zdrojewski
12Edycja VII - 2010
1. W kategorii Przedsiębiorstwo – Za szczególne osiągnięcia w rozwoju przedsiębiorstwa średniego i dużego:
Piekarnia Familijna Sp.J. Elżbieta Kowalczyk, Witold Kowalczyk

2. W kategorii Przedsiębiorstwo – Za szczególne osiągnięcia w działaniach na rzecz rozwoju gospodarki Dolnego Śląska:
Aqua Hotel S.A.

3. W kategorii Przedsiębiorstwo – Za najbardziej dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa o zatrudnieniu od 10 do 50 osób:
„EKO-MIX” Company

4. W kategorii Przedsiębiorstwo – Za najbardziej dynamiczny rozwój mikroprzedsiębiorstwa o zatrudnieniu do 9 osób:
„Agro-Tak” Zagrodno Bronisław Tabisz, Leszek Kachniarz spółka jawna

5. W kategorii Jednostka samorządu terytorialnego – Za szczególną efektywność w pozyskiwaniu funduszy UE:
Gmina miejska Polanica-Zdrój

6. W kategorii Jednostka samorządu terytorialnego – Za najlepszy samorządowy program rozwoju gospodarczego:
Gmina wiejsko-miejska Kąty Wrocławskie

7. W kategorii Innowacyjność – Za szczególne osiągnięcia w zakresie innowacyjności przedsiębiorstw:
Eckert AS Sp. z o.o.

8. W kategorii Innowacyjność – Przedsiębiorczość akademicka oraz instytucje i organizacje wspierające innowacyjność i przedsiębiorczość:
Lean Enterprise Institute Polska Sp. z o.o.
13Edycja VI - 2009
1. W kategorii Przedsiębiorstwo – Za szczególne osiągnięcia w rozwoju przedsiębiorstwa średniego i dużego:
Dolnośląska Fabryka Maszyn ZANAM – LEGMET Spółka z o.o.

2. W kategorii Przedsiębiorstwo – Za szczególne osiągnięcia w działaniach na rzecz rozwoju gospodarki Dolnego Śląska:
Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” Sp.z o.o

3. W kategorii Przedsiębiorstwo – Za najbardziej dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa o zatrudnieniu od 10 do 50 osób:
KEA Sp.J. Irena & Bogdan Baszak

4. W kategorii „Jednostka samorządu terytorialnego – Za szczególną efektywność w pozyskiwaniu funduszy UE:
Gmina wiejska Długołęka

5. W kategorii Jednostka samorządu terytorialnego – Za najlepszy samorządowy program rozwoju gospodarczego:
Powiat Bolesławiecki

6. W kategorii Nagroda specjalna – Za szczególne osiągnięcia w zakresie innowacyjności:
Clarena Polska Sp. z o.o. Sp. komandytowa

7. W kategorii Nagroda specjalna – Za szczególne osiągnięcia w promowaniu akademickiej innowacyjności i przedsiębiorczości:
Wrocławskie Centrum Transferu Technologii Politechniki Wrocławskiej

8. W kategorii „Nagroda Specjalna” Osobowość Dolnego Śląska:
Jego Eminencja Ks. Henryk Kardynał Gulbinowicz
14Edycja V - 2008
1. W kategorii Przedsiębiorstwo – Za szczególne osiągnięcia w rozwoju przedsiębiorstwa średniego i dużego:
Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze "Victoria" S.A.

2. W kategorii Przedsiębiorstwo – Za szczególne osiągnięcia w działaniach na rzecz rozwoju gospodarki Dolnego Śląska:
Telefonia Dialog S.A.

3. W kategorii Przedsiębiorstwo – Za najbardziej dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa o zatrudnieniu do 50 osób:
SmartConnect Sp. z o.o.

4. W kategorii Jednostka samorządu terytorialnego – Za szczególną efektywność w pozyskiwaniu funduszy UE:
Gmina wiejska Krośnice

5. W kategorii Jednostka samorządu terytorialnego – Za najlepszy gminny program rozwoju gospodarczego:
Gmina wiejska Zgorzelec

6. W kategorii Nagroda specjalna – Za najlepszą współpracę polsko-ukraińską instytucji/przedsiębiorstw:
Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu oraz Narodowy Uniwersytet Górniczy w Dniepropietrowsku
15Edycja IV - 2007
1. W kategorii Przedsiębiorstwo – Za szczególne osiągnięcia w rozwoju przedsiębiorstwa średniego i dużego:
Sonel S.A.

2. W kategorii Przedsiębiorstwo – Za szczególne osiągnięcia w działaniach na rzecz rozwoju gospodarki Dolnego Śląska:
BOT Elektrownia Turów S.A.

3. W kategorii Przedsiębiorstwo – Za najbardziej dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa o zatrudnieniu do 50 osób:
Piekarnia Stanisław Kibało

4. W kategorii Jednostka samorządu terytorialnego – Za szczególną efektywność w pozyskiwaniu funduszy UE:
Gmina miejska Karpacz

5. W kategorii Jednostka samorządu terytorialnego – Za najlepszy samorządowy program rozwoju gospodarczego:
Gmina miejska Świdnica

6. W kategorii Nagroda specjalna – Dla najlepiej zarządzanego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej na Dolnym Śląsku:
Zespół Opieki Zdrowotnej w Lubinie

7. W kategorii Nagroda specjalna – Dla najbardziej przedsiębiorczej/efektywnie zarządzanej niepaństwowej placówki służby zdrowia na Dolnym Śląsku:
EMC Instytut Medyczny S.A

8. W kategorii „Nagroda Specjalna” Osobowość Dolnego Śląska:
Rafał Dutkiewicz
16Edycja III - 2006
1. W kategorii Przedsiębiorstwo – Za szczególne osiągnięcia w rozwoju przedsiębiorstwa średniego i dużego:
Fabryka Mebli Bodzio Bogdan Szewczyk sp.j.

2. W kategorii Przedsiębiorstwo – Za szczególne osiągnięcia w działaniach na rzecz rozwoju gospodarki Dolnego Śląska:
Grupa Kapitałowa PCC Rokita S.A.

3. W kategorii Przedsiębiorstwo – Za najbardziej dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa o zatrudnieniu do 50 osób:
Czarna Góra S.A.

4. W kategorii Jednostka samorządu terytorialnego – Za szczególną efektywność w pozyskiwaniu funduszy UE:
Miasto na prawach powiatu Jelenia Góra

5. W kategorii Jednostka samorządu terytorialnego – Za najlepszy gminny program rozwoju gospodarczego:
Gmina miejska Karpacz

6. W kategorii Nagroda specjalna – Za najlepszą saksońsko-dolnośląską kooperację gospodarczą:
GWT-TUD GmbH Dresden
Politechnika Wrocławska - Koordynator Dolnośląskiego Centrum Zaawansowanych Technologii DCZT Wrocław
17Edycja II - 2005
1. W kategorii Przedsiębiorstwo – Za szczególne osiągnięcia w rozwoju przedsiębiorstwa średniego i dużego:
Kuźnia Jawor S.A.

2. W kategorii Przedsiębiorstwo – Za szczególne osiągnięcia w działaniach na rzecz rozwoju gospodarki Dolnego Śląska:
Toyota Motor Manufacturing Poland Sp. z o.o

3. W kategorii Przedsiębiorstwo – Za najbardziej dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa o zatrudnieniu do 50 osób:
Kret i S-ka" Tadeusz Kret

4. W kategorii Jednostka samorządu terytorialnego – Za szczególną efektywność w pozyskiwaniu funduszy UE:
Gmina Stare Bogaczowice

5. W kategorii Jednostka samorządu terytorialnego – Za najlepszy gminny program rozwoju gospodarczego:
Gmina Kobierzyce

6. W kategorii "Nagroda specjalna dla instytucji finansowej – Za najlepszy produkt i największy wkład w rozwój przedsiębiorstwa na Dolnym Śląsku:
Kredyt Bank
18Edycja I - 2004
1. W kategorii Przedsiębiorstwo – Za szczególne osiągnięcia w rozwoju przedsiębiorstwa średniego i dużego:
Selena S.A.

2. W kategorii Przedsiębiorstwo – Za szczególne osiągnięcia w działaniach na rzecz rozwoju gospodarki Dolnego Śląska:
KGHM Polska Miedź S.A.

3. W Kategorii Jednostka samorządu terytorialnego – Za najlepszy gminny program rozwoju gospodarczego:
Gmina miejsko-wiejska Polkowice

4. W kategorii Jednostka samorządu terytorialnego – Za szczególną efektywność w pozyskiwaniu funduszy UE:
Gmina miejska Zgorzelec

5. W kategorii Inne instytucje – Za największy wkład w dziedzinie edukacji na rzecz gospodarki dolnośląskiej:
Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu