O Gryfach w Radiu Wrocław
21 września 2020
Wielka Gala Biznesu na Stadionie Wrocław!
30 września 2020
Show all

Znany Gryf, nowe kategorie

Tegoroczna edycja Dolnośląskich Gryfów będzie wyjątkowa nie tylko dlatego, że odbywa się w szczególnym czasie pandemii. Tym razem nagrody zostaną przyznane w ośmiu kategoriach, a których aż sześć to nowe propozycje.

„Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza” promuje i nagradza najważniejsze osiągnięcia biznesowe regionu. Docenia innowacyjność i zaangażowanie inwestycyjne, zauważa działania na rzecz lokalnej społeczności. Jest wyjątkowym podziękowaniem dla tych, którzy tworzą gospodarczą i społeczną przyszłość regionu.

Podczas tegorocznej edycji zostaną przyznane statuetki Dolnośląskiego Gryfa w ośmiu kategoriach. Sześć z nich to zupełnie nowe lub też odświeżone propozycje. Należą do nich: Nagroda za działania na rzecz zrównoważonego rozwoju, Nagroda za sukces w biznesie dzięki wykorzystaniu mediów społecznościowych, Nowoczesny pracodawca, Lider transformacji biznesu, Firma świadoma ekologicznie oraz Samorząd wspierający biznes. Gryfy przyznane zostaną także w dwóch znanych już wszystkim kategoriach: Nagroda za innowacyjny pomysł na biznes / rozwój oraz Dolnośląski Produkt Roku.

–  Nowe kategorie odzwierciedlają aktualną sytuację gospodarczą oraz trendy w regionie i na świecie – mówi Jakub Matusiak, dyrektor w PwC. – Mają także dać szansę na statuetkę tym, którzy do tej pory nie zostali uhonorowani w konkursie. W związku ze zmianami klimatycznymi i rosnącym znaczeniem odpowiedzialności w biznesie powstały aż dwie nowe kategorie z obszaru CSR. Doceniamy również samorządy, które wspierają lokalny biznes oraz pracodawców, którzy wychodzą naprzeciw potrzebom swoich pracowników. Uhonorujemy firmy, które potrafią przetransformować swój biznes i te, które odniosły sukces w mediach społecznościowych. To wszystko i jeszcze więcej czeka nas w 17 edycji konkursu “Dolnośląski Gryf”. 

O wysokim poziomie przedsięwzięcia decyduje skład Kapituły Konkursu, której członkami są wybitni eksperci i specjaliści w takich dziedzinach jak: nauka, biznes i polityka. Należą do niej rektorzy najważniejszych wrocławskich uczelni, przedstawiciele dolnośląskich samorządów oraz dyrektorzy, prezesi i właściciele najważniejszych przedsiębiorstw i instytucji Dolnego Śląska, odnoszący sukcesy nie tylko na rynku krajowym, lecz także zagranicznym.

Jak zawsze jedynym kryterium koniecznym do wzięcia udziału w konkursie będzie zarejestrowana działalność na terenie Dolnego Śląska, również w postaci filii lub oddziału. Start w tym przedsięwzięciu nie wiąże się z żadnymi opłatami.

Organizatorami konkursu są: Zachodnia Izba Gospodarcza – Pracodawcy i Przedsiębiorcy, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Partner Merytoryczny firma PwC.

Zgłoszenia do udziału w 17. edycji Konkursu „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza” można przesyłać do 30 września 2020 roku. Ankiety konkursowe dostępne są w wersji online na stronie www.Gryfy.pl/ankiety/.