Nagroda dla Pioniera Wieku Cyfrowego
Ważne, aby biznes sprzyjał środowisku
26 sierpnia 2019
Skuteczna kampania marketingowa
Statuetki dla mistrzów marketingu
3 września 2019
Show all

Nagrodzą twórców wyjątkowej przestrzeni

Wizjoner Przestrzeni

„Wizjoner Przestrzeni” to jedna z nowych kategorii w tegorocznym Konkursie „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza”. Szansę na statuetkę mają tu te podmioty, których celem jest tworzenie nowoczesnych, estetycznych i przyjaznych środowisku przestrzeni.

Oryginalne, ale i spójne z otoczeniem projekty zabudowy przestrzeni na Dolnym Śląsku, zrealizowane w ciągu ostatnich trzech lat to dzieła kandydatów, którzy mają szansę na Dolnośląskiego Gryfa w kategorii „Wizjoner Przestrzeni”.

– Dolnośląskie Gryfy to najbardziej prestiżowa nagroda gospodarcza w naszym regionie – mówi prof. Andrzej Kaleta, Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, członek kapituły konkursu. – Wyróżnia te przedsiębiorstwa i organizacje, które mają wybitne zasługi dla rozwoju Dolnego Śląska. Promuje innowacyjność i dynamikę rozwoju firm, docenia zaangażowanie inwestycyjne i zauważa działania na rzecz lokalnych społeczności. W tym roku postanowiliśmy wprowadzić cztery nowe kategorie, w których będzie przyznawana ta nagroda. Jedną z nich jest „Wizjoner Przestrzeni”. Zauważyliśmy, że w ostatnich latach intensywnie zmienia się nasze otoczenie. Dlatego uznaliśmy, że warto wyróżnić tych, którzy przykładają szczególną wagę do tego, aby było ono nie tylko nowoczesne i piękne, ale również funkcjonalne i przyjazne środowisku.

Zwycięzcę w tej kategorii powinno charakteryzować zastosowanie rozwiązań innowacyjnych oraz uwzględniających potrzeby społeczności lokalnej. Kluczowa jest też całościowa koncepcja istniejących i zaplanowanych elementów zagospodarowania przestrzeni, tworząca wyraźną wizję dopasowana do specyfiki miejsca, którego dotyczy. Istotne będzie wypełnianie tych przestrzeni życiem społecznym i naturą oraz rezultat ekonomiczny inwestycji.

– Jesteśmy świadkami postępującej transformacji przestrzeni miejskiej – twierdzi Dawid Chmura z Polskiego Związku Firm Deweloperskich. – Od jej kształtowania, kierunku rozwoju oraz trendów architektonicznych zależy nasze codzienne życie. Dlatego tak ważne jest jej zagospodarowanie i dalszy postęp. Bez wątpienia wszystkie osoby i podmioty, które przyczyniają się do ich tworzenia zasługują na wyróżnienie.

Spośród kandydatów w każdej kategorii kapituła konkursu wybierze trzech nominowanych, a następnie zwycięzcę, który otrzyma statuetkę „Dolnośląskiego Gryfa”.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są poprzez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie https://gryfy.pl/ankiety/. Można je przesyłać do 15 września 2019 roku. W przypadku zgłoszeń w kategorii „Wizjoner Przestrzeni” załączenie wizualizacji zgłaszanej do konkursu przestrzeni, będzie dodatkowym atutem.

Tegoroczna Wielka Gala Biznesu XVI edycji konkursu odbędzie się 21 października 2019 roku w Narodowym Forum Muzyki.