Nominowani – Nagroda dla samorządów za przedsięwzięcia tworzące wartość dla mieszkańców

Nominowani – Przedsiębiorstwo Społeczne Roku
11 października 2018
Nominowani – Pionier Wieku Cyfrowego
15 października 2018
Show all

Nominowani – Nagroda dla samorządów za przedsięwzięcia tworzące wartość dla mieszkańców

Nagroda dla samorządów za przedsięwzięcia tworzące wartość dla mieszkańców przeznaczona jest dla gmin i powiatów. O wartości przedsięwzięcia dla mieszkańców świadczyć powinno dopasowanie jego formy i przesłania do sygnalizowanych potrzeb społecznych, proces włączania obywateli w przygotowania i przebieg przedsięwzięcia, sposób prowadzenia dialogu społecznego oraz jego realne efekty.


W 15. edycji Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza nominowani do  Nagrody dla samorządów za przedsięwzięcia tworzące wartość dla mieszkańców są:

 

Gmina Strzegom

Nominacja za realizację projektu “Szlak Kamienia” we współpracy z partnerami z Czech i Polski, obejmującego obszar od Horic poprzez okolice Zviciny, Dobromierz, Świdnicę aż do Strzegomia. Projekt obejmuje multimedialne centrum informacji o “Szlaku Kamienia” i jego atrakcjach udostępnione dla turystów, umożliwiające wirtualny spacer po szlaku kamienia i wirtualny kontakt z bliźniaczą salą w Horicach z wykorzystaniem sprzętu multimedialnego. Sala jest zlokalizowana w Centrum Aktywności Społecznej Karmel w Strzegomiu. W ramach projektu wykonano oświetlenie Góry Krzyżowej oraz oznakowanie trasy turystycznej, łączącej główne zabytki związane z kamieniem.

Powiat Lwówecki

Nominacja za projekt “Praca u podstaw” mający podnieść kompetencje kluczowe i umiejętności uczniów niezbędne na rynku pracy oraz podwyższyć konkurencyjność lokalnych szkół. Projekt obajmował termomodernizację i unowocześnienie kilku szkół w powiecie oraz dostosowanie ich do potrzeb osób niepełnosprawnych. W projekcie wyposażono szkoły w ergonomiczne meble dla uczniów, tablice multimedialne, unowocześniono pracownie komputerowe. W jednej ze szkół stworzono pracownię mechatroniki samochodowej umożliwiającej kształcenie kadr dla sektora motoryzacyjnego, tak dobrze reprezetnowanego na Dolnym Śląsku.

Gmina Stronie Śląskie

Nominacja za budowę zbiornika retencyjnego we wsi Stara Morawa oraz za zagospodarowanie zbiornika pod kątem turystyki i rekreacji. Przyczyniło się to do wzrostu znaczenia turystyki i kultury, jako czynnika stymulującego rozwój gospodarczy i społeczny Gminy Stronie Śląskie, a także Powiatu Kłodzkiego.

Gratulujemy!