Gryfosław

Krasnale od lat są nie tylko uroczymi rzeźbami z ulic, parków i różnych zakątków Wrocławia, ale także pełnymi symboliki przedstawicielami miasta. Każdy krasnal ma swoją własną historię.

Stojący tu Gryfosław powstał pod wpływem wydarzeń z 2022 roku – wybuchu wojny w Ukrainie i związanej z tym pomocą Ukraińcom. Wsparcie i zaangażowanie w pomoc zarówno uchodźcom, jaki i pozostającym w bombardowanym kraju Ukraińcom, okazało wiele dolnośląskich firm, stowarzyszeń, fundacji i organizacji, samorządów miast i województwa oraz Mieszkańców Dolnego Śląska o wielkich sercach.

Historia

Gryfosław jest symbolem solidarności i wsparcia humanitarnego niesionego przez wielu wspaniałych ludzi, a które dostrzeżone zostało przez Kapitułę Konkursu “Dolnośląski Gryf –
Nagroda Gospodarcza” w 2022 roku i nagrodzone statuetką Gryfa podczas uroczystej Gali.
To Wam Wrocławianki i Wrocławianie, Dolnoślązaczki i Dolnoślązacy dedykowany jest ten krasnal – symboliczny zdobywca Gryfa za najlepszą współpracę w niesieniu pomocy. Stojąc tu, niech na zawsze niesie przesłanie, o otwartości Polaków na inne Narody w potrzebie.
Dziękujemy z całego serca!
Gratulujemy wspaniałej postawy i wielkiej odwagi.

Wyróżnieni

Gmina Miejska Głogów
Stowarzyszenie W Kobiecym Kręgu
WCT Spartan sp. z o.o.
Centrum ds Katastrof i Klęsk Żywiołowych Tratwa
Fundacja Centrum Pomocy Humanitarnej My z Wami
Gmina Miasto Świdnica
Dr. Schumacher Sp. z o.o.
CCC SA
Gmina Strzelin
Gmina Miękinia
ROM Sp. z o.o.
Gmina Trzebnica
Kaufland Polska
Atos Poland Global Services Sp. z o. o.
Partnerstwo firmy UBS Business Solutions Poland sp. z o.o., Dolnośląskiego Ośrodka Polityki Społecznej oraz Regionalnego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych
Archicom S.A.
Welcomefinance.pl Sp. z o.o.
Volkswagen Motor Polska sp. z o.o.
Grupa AB S.A.
Fundacja Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej
Fundacja Ukraina
Czasoprzestrzeń

Konkurs

„Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza” to konkurs przeznaczony dla przedsiębiorstw i jednostek samorządu terytorialnego z Dolnego Śląska. Pierwsza edycja konkursu odbyła się w 2004 roku. Od tamtej pory wyróżnienie to stało się jedną z najbardziej prestiżowych nagród z dziedziny gospodarki i biznesu w regionie. Od pierwszej edycji w szranki konkursu stanęło ponad 1740 dolnośląskich firm i samorządów, które poddały się wnikliwej ocenie kapituły konkursu.

Nagroda za najlepszą współpracę w niesieniu pomocy