Zwycięzcy 14. edycji Konkursu
„Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza” 2017 r.

 

 

Nagroda za innowacyjny pomysł na biznes/ rozwój dla mikro i małych przedsiębiorstw:

Browar Stu Mostów Sp. z o.o.

 

 

Nagroda za innowacyjny pomysł na biznes/rozwój dla średnich i dużych przedsiębiorstw:

DFME sp. z o.o.

 

 

Ambasador Dolnego Śląska:

Zakłady Porcelany Stołowej „Karolina” sp. z o.o.

 

 

Nagroda za społeczną odpowiedzialność firmy:

SITECH Sp. z o.o.

 

 

Nagroda dla samorządów za sukces w tworzeniu własnej, lokalnej marki:

Gmina Polanica-Zdrój

 

 

Nagroda dla Pioniera Wieku Cyfrowego:

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji SA

 

 

Nagroda Dolnośląski Produkt Roku:

KORBANK S.A.

 

 

Sukcesja z sukcesem:

Pneumat System Sp. z o.o.

 

 

Osobowość Dolnego Śląska:

Radosław Ratajszczak - Prezes Zarządu ZOO Wrocław Sp. z o.o.

 
 

Laureaci poprzednich edycji:

1Edycja XIII - 2016
1. Nagroda dla samorządów za szczególne sukcesy we współpracy z biznesem:
GMINA MIEJSKA BOLESŁAWIEC


2. Nagroda za innowacyjny pomysł na biznes/rozwój dla średnich i dużych przedsiębiorstw:
SITECH SP. Z O.O.


3. Nagroda za innowacyjny pomysł na biznes/rozwój dla mikro i małych przedsiębiorstw:
NAWITEL SP. Z O.O.


4. Nagroda za społeczną odpowiedzialność firmy:
PASOL – PACO SP. Z O.O.


5. Nagroda dla Pioniera Wieku Cyfrowego:
ZIETA PROZESSDESIGN SP. Z O.O.


6. Nagroda dla Ambasadora Dolnego Śląska:
ZAKŁADY CERAMICZNE BOLESŁAWIEC SP. Z O.O.


7. Nagroda Dolnośląski Produkt Roku:
UZDROWISKO KŁODZKIE SA – GRUPA PGU


8. Nagroda za szczególne osiągnięcia w działalności na rzecz rozwoju Dolnego Śląska
ŚNIEŻKA INVEST SP. Z O.O.


2Edycja XII - 2015
1. Kategoria - Jednostka Samorządu Terytorialnego: Nagroda dla samorządów za szczególne sukcesy we współpracy z biznesem:
Gmina Wałbrzych


2. W kategorii Przedsiębiorstwo – Nagroda za innowacyjny pomysł na biznes/ rozwój dla mikro i małych przedsiębiorstw:
HYDROERGIA Sp. z o.o. Sp.k..


3. W Kategorii Przedsiębiorstwo – Nagroda za innowacyjny pomysł na biznes/ rozwój dla średnich i dużych przedsiębiorstw:
KGHM ZANAM


4. W kategorii Przedsiębiorstwo – Nagroda za innowacyjny projekt i współpracę biznesu z nauką:
Mine Master Sp. z o.o.


5. W kategorii proces internacjonalizacji – Nagroda za szczególny sukces w procesie internacjonalizacji:
Research and Engineering Center Sp. o.o.


6. W kategorii CSR – Nagroda za odpowiedzialność społeczną firmy:
Dozamel Sp. z o.o.


7. W kategorii Osiągnięcia – Nagroda za szczególne osiągnięcia w działalności na rzecz rozwoju Dolnego Śląska:
Wrocławski Park Technologiczny SA


8. W kategorii Produkt Roku – Dolnośląski Produkt Roku:
Frankonia-Poland Sp. z o.o.


9. W kategorii Osobowość – Osobowość Dolnego Śląska:
Prof. Ewa Michnik


3Edycja XI - 2014
Kategoria: Jednostka Samorządu Terytorialnego:
Gmina Miasto Świdnica


Kategoria: Innowacyjność – Nagroda za innowacyjność i współpracę biznesu z nauką:
Metalerg Sp. z o.o. s.k.


Kategoria: Przedsiębiorstwo – Nagroda za innowacyjny pomysł na biznes/ rozwój dla mikro i małych przedsiębiorstw:
Newind sp. z o.o.


Kategoria: Przedsiębiorstwo – Nagroda za innowacyjny pomysł na biznes/ rozwój dla średnich i dużych przedsiębiorstw:
Pneumat System Sp.z o.o.


Kategoria: Przedsiębiorstwo – Nagroda za odpowiedzialność społeczną firmy:
OTTO Polska Sp. z o.o.


Kategoria: Przedsiębiorstwo – Nagroda dla firm spoza regionu za wstały wkład w rozwój Dolnego Śląska (asymilacja i wkład):
Ronal Polska Sp. z o.o.


Kategoria: Przedsiębiorstwo – Nagroda za szczególny sukces w procesie internacjonalizacji/eksporcie:
NORIMP BAKO POLAND Sp. z o.o.


Kategoria: Nagroda za szczególne osiągnięcia w działalności na rzecz rozwoju Dolnego Śląska:
Wrocławskie Przedsiębiorstwo Hala Ludowa Sp. z o.o.
4Edycja X - 2013
W kategorii „Przedsiębiorstwo"
za najbardziej dynamiczny rozwój mikroprzedsiębiorstwa o zatrudnieniu do 9 osób:
SkyStorage Sp. z o.o.


W kategorii „Przedsiębiorstwo"
Za najbardziej dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa o zatrudnieniu od 10 do 50 osób:
Zakład Urządzeń Przemysłowych Tadeusz Badura


W kategorii „Przedsiębiorstwo"
Za szczególne osiągnięcia w działaniach na rzecz rozwoju gospodarki Dolnego Śląska:
Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza - Radeckiego


W kategorii „Przedsiębiorstwo"
Za szczególne osiągnięcia w rozwoju przedsiębiorstwa średniego i dużego:
Capricorn S.A.


W kategorii „Jednostka samorządu terytorialnego"
Za najlepszy samorządowy program rozwoju:
Gmina Wrocław


W kategorii „Innowacyjność"
Za szczególne osiągniecia w zakresie innowacyjności:
Instytut Automatyki Systemów Energetycznych Sp. z o.o. (IASE)


W kategorii Nagroda Specjalna

"Osobowość Dolnego Śląska"
Prof. Alicja Chybicka Senator RP, Kierownik Katedry i Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu


"Gryf Specjalny"
Janusz Rybak - Pomysłodawca Konkursu, Wiceprzewodniczący Rady Zachodniej Izby Gospodarczej
5Edycja IX - 2012
1. W kategorii Przedsiębiorstwo – Za szczególne osiągnięcia w rozwoju przedsiębiorstwa średniego i dużego:
TIM S.A.


2. W kategorii Przedsiębiorstwo – Za najbardziej dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa o zatrudnieniu od 10 do 50 osób:
Polcamp Włodzimierz Barcicki


3. W kategorii Przedsiębiorstwo – Za szczególne osiągnięcia w działaniach na rzecz rozwoju gospodarki Dolnego Śląska:
Sitech Sp. z o.o.


4. W kategorii Przedsiębiorstwo – Za szczególne osiągnięcia w działalności rolniczej:
Tadeusz Tryler


5. W kategorii Jednostka samorządu terytorialnego – Za najlepszy samorządowy program rozwoju:
Gmina Miejska Zgorzelec


6. W kategorii Innowacyjność – Za szczególne osiągnięcia w zakresie innowacyjności:
NAVSIM Polska sp. z o.o.


7. W kategorii Innowacyjność – Za szczególne osiagniecia w zakresie przedsiębiorczości akademickiej:
DB Energy sp. z o.o


8. W kategorii Nagroda Specjalna – Osobowość Dolnego Śląska
Herbert Wirth - Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A.
6Edycja VIII - 2011
1. W kategorii Przedsiębiorstwo – Za szczególne osiągnięcia w rozwoju przedsiębiorstwa średniego i dużego:
KGHM METRACO S.A.


2. W kategorii Przedsiębiorstwo – Za szczególne osiągnięcia w działaniach na rzecz rozwoju gospodarki Dolnego Śląska
Dolnośląskie Centrum Onkologii we Wrocławiu


3. W kategorii Przedsiębiorstwo – Za najbardziej dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa o zatrudnieniu od 10 do 50 osób:
VAGANET Sp. z o.o.


4. W kategorii Przedsiębiorstwo – Za najbardziej dynamiczny rozwój mikroprzedsiębiorstwa o zatrudnieniu do 9 osób:
LEDIKO Walendowski i Wilanowski Sp. J.


5. W kategorii Przedsiębiorstwo – Za szczególne osiągnięcia w działalności rolniczej
Gospodarstwo Rolne "Lubków" Jacek Kozłowski


6. W kategorii Jednostka samorządu terytorialnego – Za szczególną efektywność w pozyskiwaniu funduszy UE:
Gmina wiejska Radwanice


7. W kategorii Jednostka samorządu terytorialnego – Za najlepszy samorządowy program rozwoju gospodarki:
Gmina miejsko-wiejska Twardogóra


8. W kategorii Innowacyjność – Za szczególne osiągnięcia w zakresie innowacyjności przedsiębiorstw:
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu


9. W kategorii Innowacyjność – Za szczególne osiągnięcia w zakresie przedsiębiorczości akademickiej
Ansee Consulting Michał Jaśkiewicz


10. W kategorii Nagroda Specjalna – Osobowość Dolnego Śląska
Bogdan Zdrojewski


7Edycja VII - 2010
1. W kategorii Przedsiębiorstwo – Za szczególne osiągnięcia w rozwoju przedsiębiorstwa średniego i dużego:
„PIEKARNIA FAMILIJNA” spółka jawna Elżbieta Kowalczyk Witold Kowalczyk


2. W kategorii Przedsiębiorstwo – Za szczególne osiągnięcia w działaniach na rzecz rozwoju gospodarki Dolnego Śląska
Aqua Hotel S.A.


3. W kategorii Przedsiębiorstwo – Za najbardziej dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa o zatrudnieniu od 10 do 50 osób:
„EKO-MIX” Company


4. W kategorii Przedsiębiorstwo – Za najbardziej dynamiczny rozwój mikroprzedsiębiorstwa o zatrudnieniu do 9 osób:
„Agro-Tak” Zagrodno Bronisław Tabisz, Leszek Kachniarz spółka jawna


5. W kategorii Jednostka samorządu terytorialnego – Za szczególną efektywność w pozyskiwaniu funduszy UE
Gmina miejska Polanica-Zdrój


6. W kategorii Jednostka samorządu terytorialnego – Za najlepszy samorządowy program rozwoju gospodarczego:
Gmina wiejsko-miejska Kąty Wrocławskie


7. W kategorii Innowacyjność – Za szczególne osiągnięcia w zakresie innowacyjności przedsiębiorstw:
ECKERT AS Sp. z o.o.


8. W kategorii Innowacyjność – Przedsiębiorczość akademicka oraz instytucje i organizacje wspierające innowacyjność i przedsiębiorczość
Lean Enterprise Institute Polska Sp. z o.o.


8Edycja VI - 2009
1. W kategorii Przedsiębiorstwo – Za szczególne osiągnięcia w rozwoju przedsiębiorstwa średniego i dużego:
Dolnośląska Fabryka Maszyn ZANAM – LEGMET Spółka z o.o.


2. W kategorii Przedsiębiorstwo – Za szczególne osiągnięcia w działaniach na rzecz rozwoju gospodarki Dolnego Śląska
Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” Sp.z o.o


3. W kategorii Przedsiębiorstwo – Za najbardziej dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa o zatrudnieniu od 10 do 50 osób:
KEA Sp.J. Irena & Bogdan Baszak


4. W kategorii „Jednostka samorządu terytorialnego – Za szczególną efektywność w pozyskiwaniu funduszy UE
Gmina wiejska Długołęka


5. W kategorii Jednostka samorządu terytorialnego – Za najlepszy samorządowy program rozwoju gospodarczego
Powiat Bolesławiecki


6. W kategorii Nagroda specjalna – Za szczególne osiągnięcia w zakresie innowacyjności
Clarena Polska Sp. z o.o. Sp. komandytowa


7. W kategorii Nagroda specjalna – Za szczególne osiągnięcia w promowaniu akademickiej innowacyjności i przedsiębiorczości
Wrocławskie Centrum Transferu Technologii Politechniki Wrocławskiej


8. W kategorii „Nagroda Specjalna” Osobowość Dolnego Śląska
Jego Eminencja Ks. Henryk Kardynał Gulbinowicz


9Edycja V - 2008
1. W kategorii Przedsiębiorstwo – Za szczególne osiągnięcia w rozwoju przedsiębiorstwa średniego i dużego:
Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze "Victoria" S.A.


2. W kategorii Przedsiębiorstwo – Za szczególne osiągnięcia w działaniach na rzecz rozwoju gospodarki Dolnego Śląska:
– Telefonia Dialog S.A.


3. W kategorii Przedsiębiorstwo – Za najbardziej dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa o zatrudnieniu do 50 osób:
SmartConnect Sp. z o.o.


4. W kategorii Jednostka samorządu terytorialnego – Za szczególną efektywność w pozyskiwaniu funduszy UE
Gmina wiejska Krośnice


5. W kategorii Jednostka samorządu terytorialnego – Za najlepszy gminny program rozwoju gospodarczego
Gmina wiejska Zgorzelec


6. W kategorii Nagroda specjalna – Za najlepszą współpracę polsko-ukraińską instytucji/przedsiębiorstw
Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu oraz Narodowy Uniwersytet Górniczy w Dniepropietrowsku


10Edycja IV - 2007
1. W kategorii Przedsiębiorstwo – Za szczególne osiągnięcia w rozwoju przedsiębiorstwa średniego i dużego:
SONEL S.A.


2. W kategorii Przedsiębiorstwo – Za szczególne osiągnięcia w działaniach na rzecz rozwoju gospodarki Dolnego Śląska
BOT Elektrownia Turów S.A.


3. W kategorii Przedsiębiorstwo – Za najbardziej dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa o zatrudnieniu do 50 osób
Piekarnia Stanisław Kibało


4. W kategorii Jednostka samorządu terytorialnego – Za szczególną efektywność w pozyskiwaniu funduszy UE
Gmina miejska Karpacz


5. W kategorii Jednostka samorządu terytorialnego – Za najlepszy samorządowy program rozwoju gospodarczego
Gmina miejska Świdnica


6. W kategorii Nagroda specjalna – Dla najlepiej zarządzanego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej na Dolnym Śląsku
Zespół Opieki Zdrowotnej w Lubinie


7. W kategorii Nagroda specjalna – Dla najbardziej przedsiębiorczej/efektywnie zarządzanej niepaństwowej placówki służby zdrowia na Dolnym Śląsku
EMC Instytut Medyczny S.A


8. W kategorii „Nagroda Specjalna” Osobowość Dolnego Śląska
Rafał Dutkiewicz


11Edycja III - 2006
1. W kategorii Przedsiębiorstwo – Za szczególne osiągnięcia w rozwoju przedsiębiorstwa średniego i dużego:
FABRYKA MEBLI „BODZIO” BOGDAN SZEWCZYK S.J.


2. W kategorii Przedsiębiorstwo – Za szczególne osiągnięcia w działaniach na rzecz rozwoju gospodarki Dolnego Śląska
GRUPA KAPITAŁOWA PCC ROKITA S.A.


3. W kategorii Przedsiębiorstwo – Za najbardziej dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa o zatrudnieniu do 50 osób
CZARNA GÓRA S.A.


4. W kategorii Jednostka samorządu terytorialnego – Za szczególną efektywność w pozyskiwaniu funduszy UE
MIASTO NA PRAWACH POWIATU JELENIA GÓRA


5. W kategorii Jednostka samorządu terytorialnego – Za najlepszy gminny program rozwoju gospodarczego
GMINA MIEJSKA KARPACZ


6. W kategorii Nagroda specjalna – Za najlepszą saksońsko-dolnośląską kooperację gospodarczą
GWT-TUD GmbH DRESDEN


POLITECHNIKA WROCŁAWSKA-KOORDYNATOR DOLNOSLĄSKIEGO CENTRUM ZAAWANSOWANYCH TECHNOLOGII DCZT WROCŁAW


12Edycja II - 2005
1. W kategorii Przedsiębiorstwo – Za szczególne osiągnięcia w rozwoju przedsiębiorstwa średniego i dużego:
Kuźnia Jawor S.A.


2. W kategorii Przedsiębiorstwo – Za szczególne osiągnięcia w działaniach na rzecz rozwoju gospodarki Dolnego Śląska
Toyota Motor Manufacturing Poland Sp. z o.o


3. W kategorii Przedsiębiorstwo – Za najbardziej dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa o zatrudnieniu do 50 osób
Kret i S-ka" Tadeusz Kret


4. W kategorii Jednostka samorządu terytorialnego – Za szczególną efektywność w pozyskiwaniu funduszy UE
Gmina Stare Bogaczowice


5. W kategorii Jednostka samorządu terytorialnego – Za najlepszy gminny program rozwoju gospodarczego
Gmina Kobierzyce


6. W kategorii "Nagroda specjalna dla instytucji finansowej – Za najlepszy produkt i największy wkład w rozwój przedsiębiorstwa na Dolnym Śląsku
Kredyt Bank


13Edycja I - 2004
1. W kategorii Przedsiębiorstwo – Za szczególne osiągnięcia w rozwoju przedsiębiorstwa średniego i dużego:
Selena S.A.


2. W kategorii Przedsiębiorstwo – Za szczególne osiągnięcia w działaniach na rzecz rozwoju gospodarki Dolnego Śląska
KGHM Polska Miedź S.A.


3. W Kategorii Jednostka samorządu terytorialnego – Za najlepszy gminny program rozwoju gospodarczego
Gmina miejsko-wiejska Polkowice


4. W kategorii Jednostka samorządu terytorialnego – Za szczególną efektywność w pozyskiwaniu funduszy UE
Gmina miejska Zgorzelec


5. W kategorii Inne instytucje – Za największy wkład w dziedzinie edukacji na rzecz gospodarki dolnośląskiej
Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu