Konkurs „Dolnośląski Gryf-Nagroda Gospodarcza” to konkurs przeznaczony dla przedsiębiorstw i jednostek samorządu terytorialnego z Dolnego Śląska. Pierwsza edycja Konkursu odbyła się w 2004 roku. Od tamtej pory wyróżnienie to stało się jedną z najbardziej prestiżowych Nagród z dziedziny gospodarki i biznesu w regionie. Od pierwszej edycji w szranki Konkursu stanęło ponad 1350 dolnośląskich firm i samorządów, które poddały się wnikliwej ocenie Kapituły Konkursu.

Dotychczas wyłoniono 108 Laureatów „Dolnośląskiego Gryfa”. Nagroda Gospodarcza – Dolnośląski Gryf promuje i nagradza najważniejsze osiągnięcia gospodarcze regionu. Docenia innowacyjność i zaangażowanie inwestycyjne, zauważa działania na rzecz lokalnej społeczności i wymierne korzyści jakie naszemu regionowi przynosi 300 tysięcy dolnośląskich podmiotów gospodarczych.

„Dolnośląski Gryf-Nagroda Gospodarcza” to wyjątkowe podziękowanie dla tych, którzy tworzą gospodarczą i społeczną przyszłość Dolnego Śląska. Zwieńczeniem Konkursu jest coroczna Wielka Gala Biznesu, która przyciąga najważniejsze osobistości Dolnego Śląska ze świata biznesu, nauki, polityki i kultury.

Wielkie Gale Biznesu w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu w 2015, 2016 i 2017 roku przyciągnęły blisko 3000 gości. Jednocześnie każda edycja Konkursu jest promowania w najważniejszych mediach regionalnych i ogólnopolskich.