Nominowani Nagroda dla samorządów za przedsięwzięcie angażujące społeczność lokalną
Nominowani – Nagroda dla samorządów za przedsięwzięcie angażujące społeczność lokalną
8 października 2019
Nominowani Nagroda za działania proekologiczne
Nominowani – Nagroda za działania proekologiczne
10 października 2019
Show all

Nominowani – Nagroda dla Pioniera Wieku Cyfrowego

Nominowani Nagroda dla Pioniera Wieku Cyfrowego

Kategoria skierowana do firm lub instytucji, które wprowadziły swoją organizację w wiek cyfrowy. Pragniemy docenić podmioty zastępujące tradycyjne metody działania nowymi rozwiązaniami cyfrowymi, będącymi w efekcie dźwignią do bardziej dynamicznego rozwoju. Poszukujemy rozwiązań, dzięki którym firma nie tylko stała się bardziej konkurencyjna, ale także wypracowała innowacyjne rozwiązania. Istotna będzie kwestia wykorzystania know-how oraz tego czy został on zakupiony, czy wypracowany przez zespoły pracujące na Dolnym Śląsku. Pionier wieku cyfrowego powinien przekładać efekt realizacji projektu na model biznesowy firmy/instytucji.


W 16. edycji Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza nominowani do nagrody dla Pioniera Wieku Cyfrowego są:

Pneumat System Sp. z o.o. – firma rodzinna z ponad 40 letnim doświadczeniem na rynku. Łączy działalność handlową, produkcyjną i doradczą w zakresie systemów pneumatycznych. Ważnym obszarem działalności firmy jest produkcja siłowników pneumatycznych oraz sprężyn gazowych. W jej ofercie znajduje się ponad 100 tys. produktów z ponad 20 podstawowych działów pneumatyki. Firma posiada 10 oddziałów w całej Polsce. W sposób kompleksowy zastąpiła tradycyjne metody działania rozwiązaniami cyfrowymi. Wszyscy pracownicy komunikują się korzystając programów informatycznych, spotykają się oraz szkolą on-line. Narzędzia komunikacji zostały zintegrowane. Wyeliminowano tradycyjne listy maili i telefonów. Przy pomocy systemów informatycznych odbywa się także sprawdzanie obecności pracowników, rezerwacja sal szkoleniowych, zarządzanie flotą pojazdów i smartfonów. Prowadzony jest też jeden kalendarz do organizacji spotkań z klientami oraz innymi pracownikami. Firma, jako jedna z pierwszych w branży, wdrożyła system zarządzania przedsiębiorstwem ERP, który zintegrował wszystkie obszary działalności w jeden system. Zautomatyzowany został także system magazynowy i sprzedażowy.

Dental Scan Sp. z o. o. – to jedyna pracownia protetyczna online w Polsce, która wytwarza uzupełnienia protetyczne wyłącznie metodą cyfrową. Jej grupą docelową są lekarze stomatolodzy oraz pacjenci, którzy już następnego dnia od pierwszej wizyty na fotelu dentystycznym, mogą otrzymać kompletne uzupełnienie protetyczne. Dental Scan wypożycza również gabinetom dentystycznym sprzęt stomatologiczny, taki jak skanery wewnątrzustne. Umożliwia w ten sposób lekarzom korzystanie z cyfrowej metody, która skraca czas i zapewnia wyższą jakość leczenia niż metody tradycyjne. Dental Scan to pionier cyfrowej stomatologii w Polsce. Prowadzi również projekty edukacyjno-informacyjne. Najnowszym przedsięwzięciem jest serwis internetowy cyfrowywycisk.pl, którego celem jest propagowanie cyfrowej stomatologii. Firma organizuje również pierwsze w Polsce szkolenia online dla stomatologów i techników dentystycznych, które wprowadzą środowisko stomatologiczne w świat cyfrowej protetyki.

CCC – największa detaliczna spółka obuwnicza w Europie Środkowej i jeden z największych europejskich producentów obuwia. Prowadzi sprzedaż w 29 krajach. Posiada blisko 1200 sklepów. CCC kładzie duży nacisk na rozwój innowacyjnych rozwiązań. Przykładem jest platforma esize.me. Ta innowacyjna na skalę światową usługa opiera się na technologii skanowania stopy specjalnym skanerem 3D, tworząc trójwymiarowy model stóp zawierający takie parametry jak długość, szerokość, tęgość oraz wysokość. Na podstawie takiego skanu, klient może bez przymierzania dopasować właściwy rozmiar butów, wybierając spośród tysięcy modeli i wielu marek, których rozmiarówki mogą znacząco się różnić. Usługa ta ułatwia klientom dokonywanie zakupów zarówno stacjonarnie, jak i w kanałach online. Kolejnym innowacyjnym rozwiązaniem jest Asystent Głosowy w CCC, który pomaga m.in. w przeszukiwaniu produktów na podstawie licznych filtrów takich jak kategoria, marka, kolor czy wyszukanie najbliższego sklepu CCC lub informacji o aktualnych promocjach. W 2018 roku firma wprowadziła także elektroniczny obieg dokumentów, co pozwoliło na redukcję wydruków, optymalizację czasu pracy i finansowe oszczędności.

Gratulujemy!

Nominowani Nagroda dla Pioniera Wieku Cyfrowego