Nominowani – nagroda za innowacyjny pomysł na biznes/rozwój
8 października 2018
Nominowani – Ambasador Dolnego Śląska
10 października 2018
Show all

Nominowani – Start-up Roku

W tegorocznej edycji konkursu Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza pojawiła się nowa kategoria Start-up Roku. Nominowane firmy charakteryzują się przede wszystkim ciekawym i nietuzinkowym sposobem na biznes.


Nominowani w kategorii Start-up Roku to:

BZB UAS

Nominacja za umiejętne wejście w wyjątkowo innowacyjny rynek. Za znalezienie niszy, pozwalającej na zdrowy rozwój, za pierwsze, udane próby współpracy z dużymi przedsiębiorstwami.

Genomtec

Nominacja za stworzenie podręcznego urządzenia diagnostycznego do diagnostyki molekularnej. Za to, że będąc mała firmą jej założyciele pomyśleli o rzeczach wielkich. Stworzone urządzenie wśród wielu zastosowań pozwala na szybką i trafną identyfikację chorób zakaźnych i ma zastosowanie w badaniach epidemiologicznych. Mobilność urządzenia pozwala na znaczące skrócenie czasu oczekiwania na wynik analizy, bez konieczności dalekiego transportu próbek.

RezerwujSport

Nominacja za próbę zmiany tego, co wielu uważało za oczywiste, za identyfikację potrzeby rynku i próbę jej zagospodarowania oraz za umiejętne wykorzystanie sprawdzonych schematów.

Gratulujemy!