Znamy Laureatów XIII edycji Konkursu „Dolnośląski Gryf-Nagroda Gospodarcza”

13. edycja Konkursu „Dolnośląski Gryf-Nagroda Gospodarcza” – ogłoszono listę nominowanych firm i samorządów
30 września 2016
Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo z Wielkiej Gali Biznesu 2016 na kanale Youtube
10 listopada 2016
Show all

Znamy Laureatów XIII edycji Konkursu „Dolnośląski Gryf-Nagroda Gospodarcza”

17 października 2016 roku już po raz drugi w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu odbyła się Wielka Gala Biznesu – coroczne uroczyste rozstrzygnięcie Konkursu „Dolnośląski Gryf-Nagroda Gospodarcza”, organizowanego przez: Zachodnią Izbę Gospodarczą, Związek Pracodawców Polska Miedź, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Pracodawców RP, wraz z Partnerem Merytorycznym – firmą PwC oraz Mecenasem Konkursu – mBank SA. Tegoroczna Wielka Gala Biznesu wieńczyła XIII edycję Konkursu, który nieprzerwanie od 2004 roku nagradza najlepsze przedsiębiorstwa i jednostki samorządu terytorialnego na Dolnym Śląsku.

Uroczystego otwarcia Wielkiej Gali Biznesu, którą poprowadził Paweł Gołębski dokonali: Grzegorz Dzik – Przewodniczący Rady Zachodniej Izby Gospodarczej, Konsul Honorowy Ukrainy we Wrocławiu, Prezes Impel SA oraz Krzysztof Skóra – Przewodniczący Rady Związku Pracodawców Polska Miedź, Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź SA, którzy podziękowali za organizację tegorocznej XIII edycji Konkursu „Dolnośląski Gryf-Nagroda Gospodarcza”oraz wszystkim gościom za to, że zdecydowali się przyjść na Wielką Galę Biznesu i poznać tegorocznych Laureatów.

Następnie Marszałek Województwa Dolnośląskiego – Cezary Przybylski wyraził zadowolenie z faktu, że to właśnie na Dolnym Śląsku jest tyle przedsiębiorstw i instytucji, które od lat przynoszą chlubę regionowi, jak również podziękował wszystkim uczestnikom Konkursu za to, że tego wieczoru zdecydowali się uczestniczyć w tym święcie biznesu.

Po wystąpieniu Marszałka i przemówieniu Wojewody Dolnego Śląska – Pawła Hreniaka, który również odniósł się do drogi, jaką Dolny Śląsk przeszedł, by stać się jednym z najlepiej rozwijających się regionów w Polsce, nastał czas prezentacji Kapituły Konkursu, a Przewodniczący Kapituły, Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu – prof. dr hab. Andrzej Kaleta odniósł się do prac Członków Kapituły, dziękując im za zaangażowanie w wybór tegorocznych Nominowanych i Laureatów.

Z okazji obchodów przyznania miastu Wrocław tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016 Narodowy Bank Polski zdecydował się ufundować wszystkim Nominowanym i Laureatom Konkursu pamiątkowe srebrne monety o nominale 10 zł. Z tej okazji na scenie pojawili się: Dyrektor Oddziału NBP Wrocław – Jan Szuba i Wiceprezydent Wrocławia – Maciej Bluj.

Galę uświetnił koncert tria Hadriana Tabęckiego (Grzegorz Bożewicz – bandoneon, Piotr Malicki – gitara klasyczna) – kompozytora, pianisty, producenta muzycznego, scenarzysty i reżysera, z udziałem Macieja Miecznikowskiego, Olgi Szymańskiej oraz Orkiestry Smyczkowej Instrumentalistów Narodowego Forum Muzyki pod dyrekcją Andrzeja Kosendiaka – Dyrektora Narodowego Forum Muzyki, która zagrała największe arcydzieła Tanga z udziałem pary tanecznej: Anny Ibeszer i Piotra Woźniaka.

Laureaci XIII edycji Konkursu „Dolnośląski Gryf-Nagroda Gospodarcza”:

 1. Nagroda dla samorządów za szczególne sukcesy we współpracy z biznesem:
  – GMINA MIEJSKA BOLESŁAWIEC
 2. Nagroda za innowacyjny pomysł na biznes/rozwój dla średnich i dużych przedsiębiorstw:
  – SITECH SP. Z O.O.
 3. Nagroda za innowacyjny pomysł na biznes/rozwój dla mikro i małych przedsiębiorstw:
  – NAWITEL SP. Z O.O.
 4. Nagroda za społeczną odpowiedzialność firmy:
  – PASOL – PACO SP. Z O.O.
 5. Nagroda dla Pioniera Wieku Cyfrowego:
  – ZIETA PROZESSDESIGN SP. Z O.O.
 6. Nagroda dla Ambasadora Dolnego Śląska:
  – ZAKŁADY CERAMICZNE BOLESŁAWIEC SP. Z O.O.
 7. Nagroda Dolnośląski Produkt Roku:
  UZDROWISKO KŁODZKIE SA – GRUPA PGU
 8. Nagroda za szczególne osiągnięcia w działalności na rzecz rozwoju Dolnego Śląska:
  – ŚNIEŻKA INVEST SP. Z O.O.

Tegoroczna Wielka Gala Biznesu zakończyła się uroczystym bankietem i w opinii gości była najlepszą w dotychczasowej historii Konkursu. Jednocześnie już teraz zapraszamy wszystkich przedsiębiorców i przedstawicieli samorządów do udziału w kolejnej, XIV edycji Konkursu „Dolnośląski Gryf-Nagroda Gospodarcza”.

Jednocześnie dziękujemy wszystkim Sponsorom i Patronom:

scianka-poprawiona

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Wielkiej Gali Biznesu (fot. Jan Smarczewski)